+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Solidne wyniki Millennium Leasing po trzech kwartałach 2016 r.

24-10-2016 CzłonkowieWiadomości

W ciągu trzech kwartałów 2016 r. spółka Millennium Leasing podpisała umowy leasingu o wartości ponad 2,35 mld zł. Spółka odnotowała ponad 18% wzrost wartości sfinansowanych aktywów w stosunku do analogicznego okresu 2015 r. oraz 28% wzrost pod względem liczby podpisanych umów. 

 

Dwucyfrowe wzrosty wynikają wprost z obranych na początku roku i konsekwentnie realizowanych celów. Udoskonaliliśmy m.in. zautomatyzowany proces sprzedażowy z decyzją kredytową gotową w kilka sekund. Zaspokoiło to potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, dla których szybkość i prostota decyzji leasingowej jest niezwykle istotna. Jednocześnie nie straciliśmy nic na dynamice współpracy z dużymi firmami ceniącymi długoterminowe relacje lub wykorzystującymi leasing jako część palety usług finansowych oferowanych przez Grupę Millennium. Dobre wyniki utwierdzają nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju. – mówi Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing.

 

Spółka odnotowała szczególnie  dobry, bo prawie 24% wzrost rok do roku w finansowaniu ruchomości. Po trzech kwartałach 2016 r. łączna wartość sfinansowanych przedmiotów w grupie środków transportu drogowego wyniosła ponad 1,45 mld zł, co oznacza blisko 30% wzrost. W kategorii transportu ciężkiego drogowego wartość sfinansowanych przedmiotów wzrosła o 22% w stosunku do analogicznego okresu w 2015 r. i wyniosła 858 mln zł. W ramach tej kategorii najszybciej rosły: samochody ciężarowe o masie powyżej 3,5t (blisko 46% wzrost), autobusy (30,4%) i ciągniki siodłowe (o 19,4 %). Po trzech kwartałach wartość sfinansowanych pojazdów lekkich osiągnęła wartość ponad 600 mln zł (ponad 40% wzrost).

 

Również w segmencie maszyn i urządzeń, który odzwierciedla popyt na inwestycje w polskiej gospodarce, wartość sfinansowanych transakcji przez Millennium Leasing przekroczyła 780 mln zł czyli wzrosła o niemal jedną czwartą w stosunku do analogicznego okresu 2015 r.

 

Millennium Leasing jest firmą oferującą finansowanie szerokiej palety inwestycji, od prostych samochodów, przez pełen zakres środków transportu drogowego i kolejowego, aż do dużych i skomplikowanych maszyn i linii technologicznych. Spółka jest aktywnym członkiem Związku Polskiego Leasingu i jedną z pierwszych firm leasingowych, które pojawiły się na polskim rynku.

 

millennium bank small header