+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Historia

Inauguracja

Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC) powstała w marcu 2008 z inicjatywy największych portugalskich firm działających na polskim rynku. Nasza Izba jest niezależną organizacją o charakterze non-profit, której celem jest rozwój stosunków gospodarczych i handlowych miedzy przedsiębiorstwami w Polsce, Portugalii i w krajach portugalskojęzycznych.
Od samego początku, celem Izby jest “budowanie mostów” pomiędzy firmami członkowskimi, niezrzeszonymi i instytucjami otoczenia biznesu.

PPCC rozpoczęła działalność od 22 firm członkowskich, by osiągnąć liczbę 100 członków już w 2010 r. Obecnie liczymy około 200 polskich, portugalskich i międzynarodowych firm członkowskich, które zatrudniają razem ponad 90.000 pracowników. To czyni z PPCC czwartą największą portugalską izbę bilateralną na świecie oraz szóstą największą izbą gospodarczą w Polsce.

PPCC dwukrotnie została laureatem Nagrody najlepszej portugalskiej izby gospodarczej za granicą – za swoją działalność w latach 2014 i 2018.

Przez 11 lat naszej aktywności mieliśmy zaszczyt współpracować z takimi instytucjami jak: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Senat RP, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Rozwoju, Krajowa Izba Gospodarcza, Ambasada RP w Lizbonie, Ambasada Portugalii w Warszawie, Ambasada Brazylii w Warszawie, Ambasada Angoli w Warszawie, AICEP Portugal Global, Apex Brazil, Warsaw Destination Alliance, Lewiatan, Forum Ekonomiczne Krynica i wiele innych.