+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Solaris i Millennium Leasing dostarczą do Warszawy 60 ekologicznych autobusów

16-10-2015 CzłonkowieWiadomości

banner millennium

 

Bolechowo 15.10.2015

15 października konsorcjum Solaris Bus &Coach S.A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. podpisało z Miejskimi Zakładami Autobusowymi umowę na dostawę i 6-letnią dzierżawę 60 fabrycznie nowych autobusów. Wartość kontraktu to ponad 107 mln zł.

 

Zamówienie dotyczy dostawy sześćdziesięciu nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino. Będą to niskopodłogowe, przegubowe pojazdy o długości osiemnastu metrów. Dzierżawa pojazdów została przewidziana na 71 miesięcy. Wartość kontraktu to ponad 107 mln zł.

 

Ilość Solarisów w naszej flocie dochodzi do tysiąca pojazdów – jest to marka zdecydowanie dominująca w Miejskich Zakładach Autobusowych. Mamy nadzieję, że kolejne autobusy z Bolechowa również będą spełniały wymagania nasze i pasażerów. – stwierdził Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych.

 

Widok Solarisów w Warszawie to dla nas powód do dumy. Decyzja o wynajmie sześćdziesięciu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów pokazuje, że Zarząd Miejskich Zakładów Autobusowych konsekwentnie realizuje działania na rzecz rozwoju komunikacji miejskiej w Warszawie z korzyścią przede wszystkim dla mieszkańców. – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris.

 

Wieloletnie doświadczenie w finansowaniu różnego rodzaju środków transportu, w tym także komunikacji miejskiej, umożliwia nam po raz kolejny odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane przez rynek.  Realizujemy inwestycje, które mają szansę podnieść standard życia mieszkańców dużych miast. Teraz podpisaliśmy nowy, wspólny kontrakt z naszym wieloletnim partnerem, firmą Solaris Bus &Coach. Jesteśmy przekonani, żebędzie miał pozytywny wpływ na komfort podróżowania warszawiaków. – dodał Wojciech Rybak, Prezes Millennium Leasing.

 

Podobnie jak osiemdziesiąt Solarisów zamówionych przez MZA w maju tego roku, nowe autobusy zostaną wyposażonemiędzy innymi w panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację elektryczną przy włączonym silniku, a także podczas postojów na przystanku końcowym. W ten sposób uda się zmniejszyć zużycie paliwaw pojazdach, co jest istotne ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na energię. Jest to spowodowane coraz bardziej rozbudowanymi systemami monitoringu, pracą klimatyzacji i monitorów LCD.

 

Wwarszawskich autobusachzamontowane zostaną silniki DAF/PACCAR spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro6 oraz skrzynie biegów Voith Diwa 6. Przewidziano także dodatkową przestrzeń dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Pasażerowie będą mogli korzystać z dobrze już znanych udogodnień Solarisów -klimatyzacji, ekranów informacyjnych LCD i ekologicznego oświetleniaLED.  Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy zapewnizaawansowany system monitoringu złożony z pięciu kamer zainstalowanych na zewnątrz i pięciu umieszczonych wewnątrzautobusu. Nowością będą urządzenia o nazwie alcolockuniemożliwiające uruchomienie pojazdunietrzeźwym kierowcom. Do elementów dodatkowego wyposażenia należą przyciski „przystanku na żądanie” oznaczone napisem „STOP” nadrukowanym alfabetem Braille’a.

 

Solarisy na stałe wpisały się w warszawski krajobraz. Po ulicach stolicy jeździ już ponad tysiąc pojazdów tejmarki.Warto wspomnieć,że pod koniec września br. producent zakończył dostawędziesięciu autobusów elektrycznych. Do końca roku do Warszawy trafi również dwadzieścia  autobusów Urbino 12 i sześćdziesiąt Urbino 18.

 

Informacje o firmie Solaris Bus &Coach S.A.

Solaris Bus &Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła blisko 13.000 autobusów, które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach. Solaris Bus &Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek polski autobusy niskopodłogowe i w krótkim czasie zdobyło pozycję lidera w tym segmencie, utrzymując ją po dziś dzień. Firma od początku działalności dynamicznie się rozwija i powiększa ofertę o kolejne modele autobusów oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach. Najnowszym produktem markiSolaris jest autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric. W polskich fabrykach pracuje 2300 osób a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.

 

Dodatkowe informacje:

Solaris Bus &Coach S.A.
Mateusz Figaszewski
Zastępca Dyrektora ds. PR
mateusz.figaszewski@solarisbus.com
+48 601 652 179

 

Millennium Leasing Sp. z o.o.
Małgorzata Nasiłowska

Departament Komunikacji Marketingowej
malgorzata.nasilowska@bankmillennium.pl
+48 22 598 22 24

 

Miejskie Zakłady Autobusowe
Adam Stawicki
Rzecznik Prasowy
adam.stawicki@mza.waw.pl
+48 604 469 969