+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Od dziś OC i AC dostępne w Banku Millennium wpełni online – w aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym

04-11-2016 CzłonkowieWiadomości

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniuklienci Banku Millennium mogą teraz kupić ubezpieczeniekomunikacyjne w aplikacji mobilnej oraz w systemie transakcyjnym Millenet. Proces zakupu jest w pełni autorski. Bank Millennium jako pierwszy bank na rynku wykorzystuje w nimtechnikę skanowania kodu graficznego Aztecz dowodu rejestracyjnego pojazdu.Zakupubezpieczenia jest intuicyjny i szybki.

 

Rozwiązanie umożliwiaklientom Banku Millennium zakup ubezpieczeniaOC/AC oraz Assistance, NNW i ubezpieczenia szybw pełni online. Zakup ubezpieczenia jest możliwy w aplikacji mobilnej, systemie internetowym Millenet lub z wykorzystaniem obu kanałów jednocześnie, z płynnym przejściem między nimi. Po zeskanowaniu kodu z dowodu rejestracyjnego (za pomocą aplikacji mobilnej), dane pojazdu uzupełniają się automatycznie i,co unikatowe na rynku,pojawiają się iw aplikacji mobilnej i wMillenecie. Dane osobowe klienta również uzupełniają się automatycznie, wystarczy więc odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, by sfinalizować zakup ubezpieczenia.Na każdym etapie klient może zapisać wniosek i kontynuować proces na dowolnym urządzeniu.

 

Pierwszym partnerem Banku Millennium w nowym projekcie jest Grupa ERGO Hestia z markami mtu24.pl, YouCan Drive oraz ERGO Hestia. Są to proste produkty ubezpieczeniowe niewymagające doradztwa. Oprócz uproszczenia procesu zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego przez skanowanie kodu Aztec, klienci banku otrzymali możliwość rozłożenia składki na 12 miesięcznych płatności, bez dodatkowych opłat, co pozwoli im np. na zakup szerszego zakresu ubezpieczenia. Opcja ta jest dostępna niezależnie od wysokości składki, a miesięczne płatności będą pobierane automatycznie z kontaklienta. To odpowiedź na zmiany cen ubezpieczeń na rynku – dzięki rozłożeniu składki na miesięczne płatności będą one mniej odczuwalne dla klientów. Daje to jednocześnie dodatkowe możliwości klientom np. wybrania szerszego zakresu ubezpieczenia, niż w przypadku jednorazowej płatności. Przy wyborze płatności jednorazowej klient może wybrać, czy chce dokonać płatności z konta czy karty kredytowej.
W nowymprocesie klienci mogą zakupić szereg ubezpieczeń komunikacyjnych, zróżnicowanych
w zależności od potrzeb. Może to być standardowe OC, ale też kilka wariantów Autocasco, różniących się m.in. zakresem zdarzeń objętych ochroną, metodą likwidacji szkody czy zakresem terytorialnym.
W ramach Autocasco mogą skorzystać z wyróżniającego się na rynku AC mini, które obejmuje swoim zakresem szkody częściowe i całkowite spowodowane działaniem żywiołów lub kradzieżą.Dodatkowo klienci mają również możliwość rozszerzenia polisy o popularneubezpieczenia typuAssistance(obowiązujące w zależności od wybranego wariantu w Polsce lub na terenie całej Europy), NNW czy też ubezpieczenie szyb, które chroni także zniżki na AC w razie uszkodzenia szyby.

millennium bank small header