+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Kompleksowe doradztwo Crido Legal dla EBS

13-12-2017 CzłonkowieWiadomości

Kompleksowe doradztwo Crido Legal dla EBS

Kancelaria prawna Crido Legal doradzała właścicielom EBS sp. z o.o. przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów na rzecz funduszu Avallon specjalizującego się w wykupach menedżerskich.

 

Firma EBS jest niezależnym polskim producentem w branży systemów zabezpieczeń. W zeszłym roku Grupa EBS wygenerowała około 60 mln zł przychodów.

Obsługa prawna Crido Legal obejmowała kompleksowe doradztwo w zakresie negocjacji dokumentacji transakcyjnej (w tym dokumentów kredytowych) oraz zamknięcia transakcji. Ze strony Crido Legal zespołem prawników kierował dr Szymon Syp.

 

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy doradzać właścicielom globalnie działającej firmy technologicznej. Tym bardziej, że wpisuje się to w rozwój naszej kancelarii w zakresie obsługi prawnej dla klientów prywatnych, w tym w obszarze M&A. Nabycie większościowego pakietu udziałów przez fundusz inwestycyjny to uznanie dla osiągnięć EBS, która jest jednym z liderów rynku systemów zabezpieczeń w Polsce

– komentuje dr Szymon Syp.

Mamy nadzieję, że wraz z Avallon będziemy się jeszcze szybciej rozwijać, również poprzez akwizycje zagraniczne. Współpracę z Crido Legal oceniam jako bardzo dobrą –  pod kątem merytorycznym, też biznesowym. Co najważniejsze – transakcja została przeprowadzona w sposób pewny i zabezpieczający nasze interesy  – mówi Piotr Reszczyk, założyciel EBS.

 

Negocjacje były bardzo dynamiczne. Najważniejsze, że stronom transakcji zależało na zapewnieniu rozwoju Grupy EBS, w szczególności w obszarze Smart Home i udało nam się z sukcesem sfinalizować transakcję. Doceniamy trud i elastyczność doradców i założycieli EBS – dodaje Krzysztof Kuźbik, Partner w Avallon.

 

________________________________________________________________________

 

O Crido Legal

Crido Legal świadczy kompleksową obsługę prawną obejmującą, m.in.: doradztwo w zakresie transakcji M&A, umów kredytowych, nieruchomości oraz złożonych restrukturyzacji korporacyjnych (połączenia, przekształcenia, podziały, zakładanie funduszy etc.), a także bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek.  Pomagamy klientom w określeniu optymalnej, zarówno pod względem prawnym, jak i podatkowym, struktury organizacyjnej oraz przeprowadzamy kompleksowe restrukturyzacje firm. Doradzamy w transakcjach krajowych i międzynarodowych. Oferujemy również kompleksowe usługi prawne związane z pozyskaniem oraz prawidłowym wykorzystaniem pomocy publicznej.

Nasi klienci powierzają nam sprawy o kluczowym charakterze dla prowadzonego przez nich biznesu (m.in. transakcje fuzji i przejęć, projekty związane z sukcesją, restrukturyzacje finansowe oraz podatkowe). Nasz zespół liczy ponad 30 prawników posiadających wiedzę i doświadczenie, dzięki  którym zapewniamy obsługę prawną złożonych i skomplikowanych projektów dla różnych branż.

Dokładamy najwyższej staranności aby zrozumieć kontekst ekonomiczny transakcji i specyfikę każdej gałęzi biznesu, w których działają nasi klienci. Jednocześnie doświadczenie, wiedza i wsparcie pozostałych zespołów Crido Taxand pozwalają nam działać dynamicznie, tak aby nasi klienci nie musieli zwlekać z decyzjami biznesowymi. Współpraca z Crido Taxand oraz siecią Taxand sprawia, że nasi klienci „pod jednym dachem” otrzymują kompleksową usługę prawną, podatkową i doradztwa finansowego, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Więcej informacji na cridolegal.pl

Kontakt dla mediów:

Agata Woźniak, Specjalista ds. marketingu

agata.wozniak@crido.pl| + 48 532 756 164