+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Wspólne przedsięwzięcie MTU Aero Engines i Lufthansa Technik zrealizowane przy wsparciu DZP

13-12-2017 CzłonkowieWiadomości

Niemiecki producent zespołów napędowych dla lotnictwa wojskowego i cywilnego – firma MTU Aero Engines AG z Monachium –  i największy przewoźnik lotniczy – Lufthansa Technik AG – utworzyły w poniedziałek 4 grudnia 2017 spółkę joint venture pod nazwą EME Aero sp. z o.o.

Ze strony DZP doradztwo w procesie zawierania joint venture pomiędzy MTU Aero Engines a Lufthansa Technik prowadzone było przez ekspertów z Praktyki Infrastruktury i EnergetykiMarcina Krakowiaka, Partnera i Szefa Praktyki, oraz dr. Krzysztofa Fliszkiewicza, Senior Associate.

Kontrakt, który zastąpił wstępne porozumienie w sprawie ogólnych zasad współpracy podpisane w lutym 2017 r., został sfinalizowany przez obie spółki 4 grudnia. Każdy z partnerów w spółce będzie miał 50-proc. udziałów w nowo powstałej spółce.

Spółka EME Aero będzie mieć siedzibę w Polsce i w przyszłości zatrudni ponad 800 pracowników. Obie strony w ramach wspólnego przedsięwzięcia zainwestują do 2020 r. łączną kwotę około 150 milionów euro.

EME Aero będzie zajmować się konserwacją, przeglądami i naprawą silników lotniczych, wytwarzanych przez amerykańską firmę Pratt&Witney. To silniki wykorzystywane m.in. w samolotach Airbus A320neo, którymi lata także Lufthansa. Są one stosowane również w samolotach serii Bombardier CS.

 

Lufthansa Technik AG

Lufthansa Technik jest dostawcą usług w zakresie obsługi technicznej, napraw i remontów  („MRO”) samolotów, silników i podzespołów. Oferuje ona szeroki zakres usług dostosowanych do potrzeb klienta zarówno w ramach jednorazowych zleceń, jak i kompleksowej obsługi serwisowej obejmującej cały okres eksploatacji samolotu. Lufthansa Technik oferuje również usługi specjalne, takie jak leasing samolotów i wsparcie sprzedaży samolotów, e-usługi, naprawy interwencyjne w trybie AOG.

MTU Aero Engines AG

MTU jest producentem silników lotniczych. MTU projektuje i produkuje zespoły napędowe do samolotów komercyjnych i wojskowych o pełnym zakresie siły ciągu oraz przemysłowe turbiny gazowe, jak również świadczy usługi obsługi technicznej tych produktów. W pionie silników do samolotów komercyjnych MTU oferuje silniki we wszystkich kategoriach siły ciągu i mocy.
W zakresie obsługi technicznej MTU jest niezależnym dostawcą usług MRO dla silników do samolotów komercyjnych. Głównym celem spółki jest świadczenie usług wsparcia dla silników, przy których MTU jest partnerem współpracującym. MTU oferuje również usługi w zakresie naprawy różnych rodzajów silników.

W dziedzinie samolotów wojskowych MTU dostarcza technologie wspomagające, projektuje
i produkuje silniki oraz podzespoły i zapewnia wsparcie logistyczne.

 

Więcej informacji:                                                                                                          

Emilia Zakrzewska-Koszel, E: emilia.zakrzewska-koszel@dzp.pl, T: 22 557 76 45