+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Dobre wyniki Millennium Leasing w 2016. Wysokie wzrosty w finansowaniu pojazdów, maszyn i urządzeń

27-01-2017 CzłonkowieWiadomości

 

W 2016 roku spółka Millennium Leasing podpisała umowy leasingu ruchomości o wartości ponad 3 mld zł, co przełożyło się na dobry 15,2% wzrost w stosunku do 2015 roku.

Wartość zaangażowanego kapitału w czynne umowy leasingu wyniosła na koniec roku
5,16 mld zł, co oznacza wzrost o 11,8% rok do roku.

 

W kategorii samochodów lekkich spółka sfinansowała pojazdy o wartości 823,13 mln zł, osiągając 32,2% wzrostu r/r w samochodach osobowych oraz 59,9% wzrostu r/r w samochodach ciężarowych do 3,5 ton.
W kategorii pojazdów ciężkich transportu drogowego wartość sfinansowanych leasingiem środków wyniosła 1,11 mld zł, osiągając najwyższe wzrosty r/r w grupie: samochodów ciężarowych (pow. 3,5 tony) – wzrost o 40,4%, ciągników siodłowych – wzrost o 13,8% oraz naczep – wzrost o 10,2%. Wartość sfinansowanych maszyn i urządzeń osiągnęła poziom ponad 1 mld zł, co oznacza 21,3% wzrost r/r.

 

Cieszymy się, że nasza praca nad usprawnianiem procesów, szybkością dostarczenia decyzji klientowi i jakością szeroko rozumianego serwisu jest doceniana przez firmy. Udało nam się przekonać do siebie ponad 4,7 tys. nowych klientów, a dynamika wzrostu w szczególnie wymagających kategoriach, takich jak  samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony pokazuje, że efekty tej konsekwentnej pracy pozwalają nam odnosić spore sukcesy. Nasza aktywność w segmencie korporacyjnym i bliska współpraca z Bankiem Millennium pozwoliła nam również przekroczyć w 2016 roku miliard złotych wartości maszyn i urządzeń, które sfinansowaliśmy dla naszych klientów  – komentuje Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing.

 

Millennium Leasing od lat oferuje finansowanie leasingiem dla wszystkich branż w Polsce. Spółka jest aktywnym członkiem Związku Polskiego Leasingu i jedną z pierwszych firm leasingowych, które pojawiły się na polskim rynku. Sprzedaż usług leasingu jest prowadzona przez doradców leasingowych w 66 placówkach spółki w całej Polsce. Działania sprzedażowe prowadzone są także w ramach aktywnej współpracy z doradcami bankowymi, w oddziałach detalicznych i jednostkach korporacyjnych Banku Millennium.

 

millennium bank small header