+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Kancelarie CMS oraz DZP doradzały przy zakupie hotelu Sheraton Grand Kraków

06-03-2017 CzłonkowieWiadomości

Kancelaria CMS doradzała na rzecz Invesco Real Estate, globalnej spółki zarządzającej inwestycjami, w związku z nabyciem Wawel Holding Sp z o.o. – właściciela hotelu Sheraton Grand Kraków.

Natomiast kancelaria DZP doradzała Algonquin, paneuropejskiemu inwestorowi i operatorowi hoteli, w związku ze sprzedażą Wawel Holding sp. z o.o.

Transakcja została zamknięta 28 lutego 2017, a jej całkowita wartość wyniosła 70 milionów euro.

„Była to wyjątkowo interesująca transakcja ze względu na znaczenie hotelu Sheraton Grand Kraków dla rynku usług hotelarskich w Krakowie” – podkreślali Wojciech Szybkowski oraz Adriana Andrzejewska z kancelarii CMS, zaś Bartosz Marcinkowski i Marcin Kuliński z kancelarii DZP dodali, że była to bardzo złożona transakcja, co nie należy do rzadkości w branży hotelarskiej.

Po stronie CMS pracą zespołu kierowali Wojciech Szybkowski, partner, wraz z Adrianą Andrzejewską, starszym prawnikiem, współpracując przy tej transakcji z Piotrem Przybylskim, prawnikiem z Departamentu Nieruchomości i Budownictwa. Małgorzata Urbańska, partner, oraz Michał Derdak, starszy prawnik z zespołu prawa ochrony konkurencji CMS doradzali w zakresie uzyskania zgody urzędu antymonopolowego. W projekt zaangażowany był również Konrad Werner, starszy prawnik z Departamentu Bankowości i Finansów Międzynarodowych.

Pracami DZP kierowali Bartosz Marcinkowski, partner oraz Marcin Kuliński, senior associate, przy wsparciu Agaty Iżyk, associate – z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć przy kluczowym udziale Magdaleny Skowrońskiej, partner, Pauliny Armady-Rudnik, associate – z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych oraz Joanny Wierzejskiej tax partner z Praktyki Podatkowej DZP.