+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Bank Millennium z tytułem „Bank doceniony przez klientów”

07-12-2017 CzłonkowieWiadomości

Bank Millennium z tytułem „Bank doceniony przez klientów”

 

Bank Millennium zwyciężył w rankingu, przygotowanym na podstawie badania ARC Rynek i Opinia „Monitor satysfakcji klientów detalicznych banków”. Bank zajął pierwsze miejsce w kategorii głównej „Satysfakcja” oraz w kategorii „Ocena opłat i prowizji”.

 

Podczas badania klienci indywidualni oceniali swoje banki w różnych aspektach. Według Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia, ich ocena w dużej mierze zależała od tego, jakie mają oczekiwania i nastawienie do swojego banku. Na najwyższą satysfakcję respondentów wpłynęły wizerunek instytucji, jej stabilność finansowa oraz opłacalność korzystania z oferowanych produktów i usług. Twórcy rankingu zwrócili też uwagę na fakt, że postrzeganie  cen proponowanych przez banki w istotny sposób wpływa na satysfakcję klientów. Ważne jest również poczucie, że zasady naliczania opłat są jasne i transparentne.

 

Badanie „Monitor satysfakcji klientów detalicznych banków” przeprowadzane jest raz w roku wśród klientów 14 największych banków w Polsce. Tytuł „Bank doceniony przez klientów”  przyznawany jest w trzech kategoriach – „Satysfakcja – ranking główny”, „Ocena opłat i prowizji” oraz „Ocena punktów styku” (oddział, infolinia, strona internetowa, bankowość mobilna, bankowość internetowa). Otrzymują go banki,  które zostały najwyżej ocenione przez swoich klientów.