+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

WEBINARIUM: Układ częściowy – sposób szybszej restrukturyzacji. Projektowane uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (nowość Tarczy 4.0!)

28-05-2020 Experts' advisesMembers

We współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki, Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej oraz Polsko-Portugalską Izbą Gospodarczą mamy przyjemność zaprosić Państwa na webinarium pt.: „Układ częściowy – sposób szybszej restrukturyzacji; projektowane uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (nowość Tarczy 4.0!)”.

Webinarium ma na celu zapoznanie uczestników ze szczególnym typem układu, który może być sprawniejszym od innych typów narzędziem restrukturyzacji zadłużenia. Adwokat Leszek Rydzewski z Andersen Tax & Legal odpowie na Państwa pytania również w świetle aktualnych rozwiązań tzw. Tarcz w zakresie postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych. UWAGA TARCZA 4.0: omówione będzie także (projektowane) uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne.

Liczba miejsc ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i zostanie potwierdzony przez organizatora po otrzymaniu zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie prawo do anulowania zgłoszenia uczestnictwa w stosunku do wybranych podmiotów, w szczególności podmiotów konkurencyjnych wobec organizatora.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: mateusz.borzuchowski@AndersenTaxLegal.pl.

Tematyka:

  • Tarcza 3.0 (ustawa z 14 maja, weszła w życie 16 maja 2020) to m.in.: „odmrożenie” sądów, postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe dodane do spraw pilnych.
  • Spółki w kłopotach powinny rozważać opcje restrukturyzacyjne.
  • Układ częściowy to układ, w którym można wskazać kategorię wierzycieli, z którą spółka ustala zasady restrukturyzacji kluczowej dla jej bytu; zawierany w szybszych procedurach; z możliwością objęcia nim wierzyciela zabezpieczonego bez jego zgody.
  • Układ częściowy może być sposobem restrukturyzacji finansowej szybszej od innych trybów.
  • Tarcza 4.0 przewiduje nowe, uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (będzie obowiązywać do połowy 2021 r.)

Warsztat jest skierowany do członków zarządu, dyrektorów finansowych oraz prawników korporacyjnych (in-house).

Andersen Webinar uklad czesciowy i nowe UPR 2020.05.28