+48 22 400 76 60 info@ppcc.pl

Członkowie

TAP CORPORATE PROGRAM

TAP Air Portugal has introduced a new program aimed at companies that want to save money on their business trips.

TAP CORPORATE is a program where you can earn while flying.

Did you know your company can save on business travel while having a better flying experience?

Please, check all the details at tapcorporate.com or watch a short film about the program.

Register for the TAP CORPORATE and discover a world of benefits.

There is no charge and registration is simple at tapcorporate.com

DZP advises on a strategic alliance on the public transport market

On Monday, 18 December, FlixBus announced an integration with Polski Bus, belonging to Souter Holdings Poland sp. z o.o.

DZP lawyers provided full-range legal services to both Souter Holdings Poland and Souter Investments Limited in the structuring, negotiating and closing of the transaction with the German FlixMobility GmbH.

This is one of the most important and more noticeable transactions on the road transport market – it concerns the Polskibus.com brand, which is extremely recognisable on the Polish market.” said Marcin Krakowiak, Head of and Partner in DZP’s Infrastrcture & Energy Practice.

The project required not only a multifaceted legal analysis but also in-depth knowledge and understanding of the principles of the functioning of the transport sector.” added Marcin Krakowiak.

The project was run by DZP experts Marcin Krakowiak, Head and Partner, Anna Glapa, Partner, Maciej Zajda, Associate, with the support of Jarosław Konecko, Senior Associate, Krzysztof Dyba, Senior Tax Manager, and Associates Sylwia Kuca and Tomasz Zielenkiewicz.

 

 

For more information:                                                                                                  

Emilia Zakrzewska-Koszel, E: emilia.zakrzewska-koszel@dzp.pl, T: 22 557 76 45

Kompleksowe doradztwo Crido Legal dla EBS

Kompleksowe doradztwo Crido Legal dla EBS

Kancelaria prawna Crido Legal doradzała właścicielom EBS sp. z o.o. przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów na rzecz funduszu Avallon specjalizującego się w wykupach menedżerskich.

 

Firma EBS jest niezależnym polskim producentem w branży systemów zabezpieczeń. W zeszłym roku Grupa EBS wygenerowała około 60 mln zł przychodów.

Obsługa prawna Crido Legal obejmowała kompleksowe doradztwo w zakresie negocjacji dokumentacji transakcyjnej (w tym dokumentów kredytowych) oraz zamknięcia transakcji. Ze strony Crido Legal zespołem prawników kierował dr Szymon Syp.

 

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy doradzać właścicielom globalnie działającej firmy technologicznej. Tym bardziej, że wpisuje się to w rozwój naszej kancelarii w zakresie obsługi prawnej dla klientów prywatnych, w tym w obszarze M&A. Nabycie większościowego pakietu udziałów przez fundusz inwestycyjny to uznanie dla osiągnięć EBS, która jest jednym z liderów rynku systemów zabezpieczeń w Polsce

– komentuje dr Szymon Syp.

Mamy nadzieję, że wraz z Avallon będziemy się jeszcze szybciej rozwijać, również poprzez akwizycje zagraniczne. Współpracę z Crido Legal oceniam jako bardzo dobrą –  pod kątem merytorycznym, też biznesowym. Co najważniejsze – transakcja została przeprowadzona w sposób pewny i zabezpieczający nasze interesy  – mówi Piotr Reszczyk, założyciel EBS.

 

Negocjacje były bardzo dynamiczne. Najważniejsze, że stronom transakcji zależało na zapewnieniu rozwoju Grupy EBS, w szczególności w obszarze Smart Home i udało nam się z sukcesem sfinalizować transakcję. Doceniamy trud i elastyczność doradców i założycieli EBS – dodaje Krzysztof Kuźbik, Partner w Avallon.

 

________________________________________________________________________

 

O Crido Legal

Crido Legal świadczy kompleksową obsługę prawną obejmującą, m.in.: doradztwo w zakresie transakcji M&A, umów kredytowych, nieruchomości oraz złożonych restrukturyzacji korporacyjnych (połączenia, przekształcenia, podziały, zakładanie funduszy etc.), a także bieżącą obsługę prawną przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek.  Pomagamy klientom w określeniu optymalnej, zarówno pod względem prawnym, jak i podatkowym, struktury organizacyjnej oraz przeprowadzamy kompleksowe restrukturyzacje firm. Doradzamy w transakcjach krajowych i międzynarodowych. Oferujemy również kompleksowe usługi prawne związane z pozyskaniem oraz prawidłowym wykorzystaniem pomocy publicznej.

Nasi klienci powierzają nam sprawy o kluczowym charakterze dla prowadzonego przez nich biznesu (m.in. transakcje fuzji i przejęć, projekty związane z sukcesją, restrukturyzacje finansowe oraz podatkowe). Nasz zespół liczy ponad 30 prawników posiadających wiedzę i doświadczenie, dzięki  którym zapewniamy obsługę prawną złożonych i skomplikowanych projektów dla różnych branż.

Dokładamy najwyższej staranności aby zrozumieć kontekst ekonomiczny transakcji i specyfikę każdej gałęzi biznesu, w których działają nasi klienci. Jednocześnie doświadczenie, wiedza i wsparcie pozostałych zespołów Crido Taxand pozwalają nam działać dynamicznie, tak aby nasi klienci nie musieli zwlekać z decyzjami biznesowymi. Współpraca z Crido Taxand oraz siecią Taxand sprawia, że nasi klienci „pod jednym dachem” otrzymują kompleksową usługę prawną, podatkową i doradztwa finansowego, co jest unikalnym rozwiązaniem na rynku.

Więcej informacji na cridolegal.pl

Kontakt dla mediów:

Agata Woźniak, Specjalista ds. marketingu

agata.wozniak@crido.pl| + 48 532 756 164

Wspólne przedsięwzięcie MTU Aero Engines i Lufthansa Technik zrealizowane przy wsparciu DZP

Niemiecki producent zespołów napędowych dla lotnictwa wojskowego i cywilnego – firma MTU Aero Engines AG z Monachium –  i największy przewoźnik lotniczy – Lufthansa Technik AG – utworzyły w poniedziałek 4 grudnia 2017 spółkę joint venture pod nazwą EME Aero sp. z o.o.

Ze strony DZP doradztwo w procesie zawierania joint venture pomiędzy MTU Aero Engines a Lufthansa Technik prowadzone było przez ekspertów z Praktyki Infrastruktury i EnergetykiMarcina Krakowiaka, Partnera i Szefa Praktyki, oraz dr. Krzysztofa Fliszkiewicza, Senior Associate.

Kontrakt, który zastąpił wstępne porozumienie w sprawie ogólnych zasad współpracy podpisane w lutym 2017 r., został sfinalizowany przez obie spółki 4 grudnia. Każdy z partnerów w spółce będzie miał 50-proc. udziałów w nowo powstałej spółce.

Spółka EME Aero będzie mieć siedzibę w Polsce i w przyszłości zatrudni ponad 800 pracowników. Obie strony w ramach wspólnego przedsięwzięcia zainwestują do 2020 r. łączną kwotę około 150 milionów euro.

EME Aero będzie zajmować się konserwacją, przeglądami i naprawą silników lotniczych, wytwarzanych przez amerykańską firmę Pratt&Witney. To silniki wykorzystywane m.in. w samolotach Airbus A320neo, którymi lata także Lufthansa. Są one stosowane również w samolotach serii Bombardier CS.

 

Lufthansa Technik AG

Lufthansa Technik jest dostawcą usług w zakresie obsługi technicznej, napraw i remontów  („MRO”) samolotów, silników i podzespołów. Oferuje ona szeroki zakres usług dostosowanych do potrzeb klienta zarówno w ramach jednorazowych zleceń, jak i kompleksowej obsługi serwisowej obejmującej cały okres eksploatacji samolotu. Lufthansa Technik oferuje również usługi specjalne, takie jak leasing samolotów i wsparcie sprzedaży samolotów, e-usługi, naprawy interwencyjne w trybie AOG.

MTU Aero Engines AG

MTU jest producentem silników lotniczych. MTU projektuje i produkuje zespoły napędowe do samolotów komercyjnych i wojskowych o pełnym zakresie siły ciągu oraz przemysłowe turbiny gazowe, jak również świadczy usługi obsługi technicznej tych produktów. W pionie silników do samolotów komercyjnych MTU oferuje silniki we wszystkich kategoriach siły ciągu i mocy.
W zakresie obsługi technicznej MTU jest niezależnym dostawcą usług MRO dla silników do samolotów komercyjnych. Głównym celem spółki jest świadczenie usług wsparcia dla silników, przy których MTU jest partnerem współpracującym. MTU oferuje również usługi w zakresie naprawy różnych rodzajów silników.

W dziedzinie samolotów wojskowych MTU dostarcza technologie wspomagające, projektuje
i produkuje silniki oraz podzespoły i zapewnia wsparcie logistyczne.

 

Więcej informacji:                                                                                                          

Emilia Zakrzewska-Koszel, E: emilia.zakrzewska-koszel@dzp.pl, T: 22 557 76 45

 

Bank Millennium z tytułem „Bank doceniony przez klientów”

Bank Millennium z tytułem „Bank doceniony przez klientów”

 

Bank Millennium zwyciężył w rankingu, przygotowanym na podstawie badania ARC Rynek i Opinia „Monitor satysfakcji klientów detalicznych banków”. Bank zajął pierwsze miejsce w kategorii głównej „Satysfakcja” oraz w kategorii „Ocena opłat i prowizji”.

 

Podczas badania klienci indywidualni oceniali swoje banki w różnych aspektach. Według Instytutu Badawczego ARC Rynek i Opinia, ich ocena w dużej mierze zależała od tego, jakie mają oczekiwania i nastawienie do swojego banku. Na najwyższą satysfakcję respondentów wpłynęły wizerunek instytucji, jej stabilność finansowa oraz opłacalność korzystania z oferowanych produktów i usług. Twórcy rankingu zwrócili też uwagę na fakt, że postrzeganie  cen proponowanych przez banki w istotny sposób wpływa na satysfakcję klientów. Ważne jest również poczucie, że zasady naliczania opłat są jasne i transparentne.

 

Badanie „Monitor satysfakcji klientów detalicznych banków” przeprowadzane jest raz w roku wśród klientów 14 największych banków w Polsce. Tytuł „Bank doceniony przez klientów”  przyznawany jest w trzech kategoriach – „Satysfakcja – ranking główny”, „Ocena opłat i prowizji” oraz „Ocena punktów styku” (oddział, infolinia, strona internetowa, bankowość mobilna, bankowość internetowa). Otrzymują go banki,  które zostały najwyżej ocenione przez swoich klientów.

Euro Pool System (EPS) i La Palette Rouge (LPR) razem świętują 25 lat działalności

Download PDF